Menu

Międzyszkolny Konkurs "Bezpiecznie i Zdrowo"

 

15 czerwca 2021r. odbył się w naszej szkole VII Międzyszkolny Konkurs „Bezpiecznie i Zdrowo” pod honorowym patronatem - Prezydenta Miasta Skierniewice Pana Krzysztofa Jażdżyka. Partnerami konkursu byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi OT w Skierniewicach, oraz redakcje: "GŁOSU Skierniewic i okolicy" oraz Redakcja Radia RSC 88.6 FM.

 

Wzięły w nim udział drużyny ze szkół, reprezentujące uczniów klas I-III. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu: bezpieczeństwa w domu, w szkole, w sieci, na ulicy, zdrowego stylu życia oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną w kraju, zmagania przebiegały w innej formie niż w latach ubiegłych. Prace konkursowe należało przesłać  online. Były to:

  • plakat na temat: „Odżywiam się zdrowo”, 
  • film prezentujący scenkę dramową dotyczącą zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych np. niebezpieczeństwa wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym, zabawy w domu, w szkole, w lesie, nad wodą, kontakty z nieznajomymi, zgubienie się, asertywne zachowania w kontekście biernego palenia itp.,
  • prezentacja multimedialna na temat: „Korzyści i wady spędzania czasu w sieci”.

 

W skład komisji konkursowej wchodzili przedstawiciele policji, straży pożarnej, służby zdrowia oraz WORD w Skierniewicach. Wyniki obrad Jury oraz przyznane nagrody przedstawiają się następująco:

I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 (statuetka, nagroda książkowa, dyplom)

II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 (nagroda książkowa, dyplom)

III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 (nagroda książkowa, dyplom)

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe w postaci gadżetów i pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy!

Skontaktuj się z nami

Regulamin plików cookies