Menu

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

Każdego roku uczestniczymy w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Podobnie było też i w tym roku. Pedagog szkolny w gazetce na korytarzu informuje o bezpiecznym korzystaniu z zasobów Internetu, ostrzega przed zagrożeniami i konsekwencjami niewłaściwego korzystania, podpowiada jakich zasad przestrzegać żeby nie przysporzyć sobie problemów. Na zajęciach z informatyki uczniowie klas VII - VIII rozmawiali o zjawisku hejtu. Praca z grupach z wykorzystaniem sketchnotingu (notatek wizualnych) pozwalała na wymianę informacji, dyskusję, poznanie zdania innych osób.  Uczniowie klas młodszych przypominali sobie zasady właściwego korzystania z Internetu. O zagrożeniach w cyberprzestrzeni mówimy nie tylko od święta. Zagadnienia z nią związane analizujemy w różnych sytuacjach i wspieramy się we właściwym rozumieniu i przestrzeganiu zasad. 

Skontaktuj się z nami

Regulamin plików cookies