Menu

GORTAT SKILLS CHALLENGE 2019

8 października nasza szkoła miała okazję przyjmować, już po raz drugi, wyjątkowych gości, zakwalifikowaliśmy się bowiem do prestiżowego projektu organizowanego przez fundację Marcina Gortata, gwiazdę parkietów NBA I jedynego polskiego koszykarza grającego w najlepszej lidze świata "SZKOLNY SKILLS CHALLENGE". Projekt ma na celu popularyzację sportu wśród dzieci, podniesienie rangi przedmiotu WF, a także uczy dzieciaki zdrowej, sportowej rywalizacji. Grupa blisko 50-ciu uczniów Siódemki z klas IV-VI miało pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód, który sprawdzał ogólną sprawność fizyczną. Podczas pokonywania trasy dzieci dopingowały się wzajemnie i świetnie się bawily.

Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna była Karina Starbała, natomiast u chłopców najlepszy czas uzyskał Miłosz Chrobot, który wyprzedził minimalnie młodszego kolegę Mikołaja Marchela (obaj chłopcy na codzień grają i trenują w zaprzyjaźnionym klubie AZS PWSZ Skierniewice).
Zwycięzcy etapu szkolnego mają szansę na awans do FINAŁU KRAJOWEGO SZKOLNEGO SKILLS CHALLENGE "MIERZ WYSOKO", który odbędzie się w Łodzi pod bacznym okiem samego Marcina Gortata!
Wszyscy uczestnicy dostali wspaniałe prezenty w postaci Bag'ów oraz smyczy i batonów energetycznych. Miłosz i Karina za wygranie etapu wewnątrzszkolnego otrzymali pamiątkowe bluzy.

Skontaktuj się z nami

Regulamin plików cookies