Menu

NARODOWE CZYTANIE 2021 - "Moralność pani Dulskiej".

 

W tym roku, 4 września, w całej Polsce czytano w ramach akcji Narodowego Czytania dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Akcja została zorganizowana w wielu miejscach w całej Polsce. To wspaniała okazja promująca czytelnictwo, pokazująca jak ważne i piękne jest czytanie książek. Nasza szkoła przyłączyła się do tego ogólnopolskiego wydarzenia czytelniczego. Zostało ono zainicjowane w ubiegłym roku wspólną lekturą „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Ubiegłoroczna akcja dowiodła, że Narodowe Czytanie przynosi wiele przyjemności uczniom i wszystkim jego współtwórcom, dlatego również w tym roku spotkaliśmy się przy wspólnym czytaniu. Nauczyciele oraz gość specjalny – p. Paulina Wodnicka, Redaktor naczelna Radia RSC - wcielili się w role głównych bohaterów utworu, odczytując fragmenty „Moralności pani Dulskiej”. Mamy nadzieję, że akcja Narodowego Czytania już na stałe zagości w repertuarze wydarzeń SP 7 w Skierniewicach.  

Skontaktuj się z nami

Regulamin plików cookies