Menu

Urodziny Patrona

 

Dzisiaj, 8 stycznia, obchodziliśmy w naszej szkole 136 rocznicę urodzin patrona, Kornela Makuszyńskiego. 6 czerwca 2009 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 zdecydowała, że to właśnie "Pisarz ze słońcem w herbie", Kornel Makuszyński, będzie patronem szkoły. Dzisiaj wspominaliśmy autora m. in.: "Panny z mokrą głową", "O dwóch takich, co ukradli księżyc", "Przygód Koziołka Matołka". Głównym punktem okolicznościowego apelu było przedstawienie według tekstu p. Anny Galińskiej, nauczycielki języka polskiego, napisanego właśnie z okazji nadania imienia szkole. 11 lat po tym ważnym dla szkoły wydarzeniu, ponownie spotkaliśmy narratora spotkania, Koziołka Matołka i wielu innych bohaterów nie tylko z dzieł Kornela Makuszyńskiego, którzy przeżywali swoje przygody na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, blisko Szkoły Podstawowej nr 7. Po apelu uczniowie wzięli udział w mini quizie wiedzy o Kornelu Makuszyńskim. Dziękujemy młodym aktorom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszego apelu za moc wrażeń.

Skontaktuj się z nami

Regulamin plików cookies