Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/sp7skie/public_html/sp7skierniewice.pl/old/modules/mod_susnet_likebox/mod_susnet_likebox.php on line 18

Informator Kulturalny

Informacje

Użytkowników:
2
Artykułów:
415
Odsłon artykułów:
810480

   Dzień Dobrego Słowa - Tolerancja.

16 listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Tolerancji. „TOLERANCJA TO SZACUNEK DLA WOLNOŚCI INNYCH LUDZI, ICH MYŚLI I OPINII ORAZ SPOSOBU ŻYCIA”.Zgodnie z intencjami UNESCO, ma to być czas refleksji nad naszymi postawami wobec innych. Tolerancja to jedna z podstawowych cech społeczeństw demokratycznych. Po łacinie oznacza zrozumienie dla odmienności czy poszanowanie cudzych poglądów, nawet wtedy, kiedy są sprzeczne z naszymi. Konferencja Generalna UNESCO na swojej 28 sesji w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Według jej zapisów tolerancja to:
–    respektowanie cudzych praw i cudzej własności;
–    uznanie i akceptacja różnic indywidualnych;
–    umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych;
–    docenianie rozmaitości kultur;
–    otwarcie na cudze myśli i filozofię;
–    ciekawość i nie odrzucanie nieznanego;
–    uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę.

Uczniowie naszej szkoły, w kolejnym Dniu Dobrego Słowa, przygotowali plakaty, których tematem przewodnim była Tolerancja. Rozwieszone na korytarzach przypominają o tej postawie.